Strona główna Info Mail

Numer alarmowy: +48 512 995 095

logo
więcej

ART. 0 - Techniczne problemy związane z rozwojem technologii małe, lepsze i szybsze, ale ciągle zawodne… Dyski twarde to sprzęty o co raz lepszych parametrach technicznych. Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było sobie wyobrazić takie urządzenia. Obecnie funkcjonujemy z nimi na co dzień. Nasze oczekiwania rosną. Standardowo montujemy w swoich komputerach dyski twarde o dużych pojemnościach. Do tego należy dodać, że są praktycznie niesłyszalne i co najważniejsze bardzo lekkie. Cały czas się śpieszymy i dążymy do tego, aby wszelkiego rodzaju prace wykonywać jak najszybciej. Dlatego też prędkości obrotowe dysków IDE są ogromne i zdarza im się uzyskiwać aż do 7200 obrotów na minutę. Charakterystyczną cechą jest również czas dostępu, który w wielu przypadkach jest określany za pomocą części milisekund. Są to prędkości nie do wyobrażenia, ale niestety niosą one za sobą pewne konsekwencje. Wydawać by się mogło, że są to sprzęty idealne. Niestety, wiele dysków twardych jest zwyczajnie produkowana z wadami, co wielokrotnie prowadzi do utraty danych. Dyski twarde coraz szybciej i coraz mocniej się nagrzewają. Konieczne jest maksymalne odprowadzenie tego ciepła na zewnątrz. Jeżeli nie zapewnimy dyskowi odpowiedniego chłodzenia możemy narazić się na całkowitą utratę danych lub też na znaczne skrócenie żywotności naszego dysku. Na ten fakt szczególną uwagę zwracają fachowcy z firm zajmujących się odzyskiwaniem danych oraz backupem online danych. Koniecznie musimy dbać o swoje komputery, by nie narazić się na nieprzyjemności związane z utratą danych. Ważna jest odpowiednia wentylacja dysku i ochrona przed drganiami i wstrząsami.

ART. 1 - DATARECOVERY “Jaka jest najważniejsza część Twojego komputera?”. Jeżeli zadacie takie pytanie specjaliście od odzyskiwania danych zapewne usłyszycie, że jest to dysk twardy. Nie jest to trudne pytanie, na dysku znajdują się owoce pracy użytkownika jak i dane osobiste. Dysk twardy zawiera dużo części mechanicznych co czynni go urządzeniem bardzo podatnym na uszkodzenia. W firmach zajmujących się odzyskiwaniem danych często słyszy się pytanie, co jest pierwszą oznaką uszkodzenia dysku twardego. Niestety, nawet jeżeli oznak jest dużo to są one trudne do wykrycia, oto lista najczęstszych oznak uszkodzenia dysku: - Twój komputer jest wolniejszy niż zazwyczaj. Jeżeli zauważysz, że komputer zwalnia podczas uruchomienia (wczytywania boot) i jeżeli nie instalowałeś w ostatnim czasie żadnego dodatkowego oprogramowania antywirusowego, dysk twardy może mieć uszkodzone sektory i bloki. Zalecane jest przeprowadzenie pełnego skanowania i próba naprawienia uszkodzonych sektorów logicznych. - Komputer wydaje z siebie dziwne dźwięki. Każda zmiana w emitowanych dźwięków może oznaczać, że dysk twardy ma poważne problemy z obracaniem. Pamiętaj, że dysk zawiera dużo części ruchomych, które poruszają się z dużą szybkością i nawet odrobina kurzu może doprowadzić do poważnego uszkodzenia. - Nie za każdym razem uruchamia się system operacyjny. - Podczas pracy na komputerze pojawiają się "blue srceen". - Podczas uruchamiania systemu włącza się "SCANDISK". - Podczas uruchamiania systemu pojawia się komunikat "operating system not found" mogący świadczyć o uszkodzeniu nośnika. Jeśli zaobserwujesz takie oznaki jak najszybciej skontaktuj się z specjalistami od odzyskiwania danych. Dzięki temu zapobiegniesz utracie ważnych danych z Twojego komputera lub zredukujesz późniejsze koszty napraw lub odzysku.

ART.2 - "Utracone dane – katastrofa?". Komputer magazynując niezliczoną ilość różnych informacji stał się nieodłącznym elementem Naszego życia. Niegdyś wykorzystywany głównie w pracy, teraz z równą popularnością, także w życiu prywatnym przechowuje nasze wspomnienia, dokumenty, projekty czy zdjęcia. Niejednokrotnie bywa dorobkiem Naszego życia. Kiedy stanie się najgorsze i przypuszczalnie dane zostaną bezpowrotnie utracone, nie ważne jaka była tego przyczyna, błąd oprogramowania czy użytkownika, to może być katastrofa. Jeżeli mamy do czynienia z taką sytuacją, co możemy zrobić? Wielu użytkowników godzi się ze stratą plików i wynikającymi z tej sytuacji problemami. Jednakże, nie musi tak być. Nawet jeżeli system operacyjny nie jest wyposażony w rozwiązania potrzebne do odzyskania danych. Możemy powierzyć uszkodzony dysk specjalistom. Każde oprogramowanie do odzyskiwania danych jest przystosowane do odzyskania utraconych plików. Należy jednak zaznaczyć, że może nie być możliwe odzyskanie wszystkich plików. Jeżeli sektory, na których były przechowywane utracone pliki, zostały nadpisane to odzyskiwanie danych przy pomocy jakiegokolwiek oprogramowania staje się niemożliwe. Jeżeli natomiast jakieś sektory zostały częściowo nadpisane, niektóre pliki mogą być niekompletne i mogą prowadzić do pojawiania się błędów po ich przywróceniu. Niestety, nie wszystkie pliki mogą zostać przywrócone bezbłędnie. Na przykład, mocno rozdrobnione pliki mogą być bardzo trudne, bądź niemożliwe, do odzyskania.

Pomoc zdalna

Jako jedna z nielicznych firm w branży oferujemy pomoc zdalną ...

Bezpłatna analiza

Profesjonalna bezpłatna analiza każdego nośnika informacji ...

Pomoc specjalisty

W wielu przypadkach podpowiedź wystarcza żeby odzyskać ...